Dnes je

Nejlevnější topenář pro Brno


přidat k oblíbeným

Úvodní stránka
Podlahové topení
Výhody systému
Zásady instalace

Objednejte si:

Služby
Výrobky
O nás
Kontakt
Vyhledávání


Podlahové vytápění

Teplo z podlahy rovnoměrně sálá do celé místnosti, ohřívá všechny povrchy a od nohou se rozšíří po celém těle.

Voda se ohřívá v plynovém či elektrickém kotli postaru nebo moderním způsobem pomocí slunečního kolektoru či kondenzačních kotlů a tepelných čerpadel.

Výhodou druhého způsobu je, že postačí nižší teplota vody, díky čemuž můžete na ohřevu ušetřit v každém případě, systém také vyžaduje překvapivě malý objem vytápěcí vody – asi 0,5 l na 1 m2 vytápěcí plochy.

U sálavého způsobu vytápění je výhodné, když se teplo rovnoměrně šíří z co největší plochy – teplota potom nemusí být tak vysoká. Když tou plochou bude podlaha, potom jsou ve hře i další výhody.


Ten, kdo stojí, má ve výšce hlavy teplotu o 2 až 3 stupně nižší než na úrovni podlahy, což je
ze zdravotního hlediska nejpřijatelnější.Díky postupnému zahřívání vzduchu od spodních vrstev v celém objemu místnosti se výrazně omezí víření prachových částic,vzduch se méně vysušuje. Navíc moderní byty milují čisté plochy a zakrývání technických systémů

Podlahové vytápění si potom tiše přede pod dlažbou nebo dřevěným povrchem. Stačí jako vždy málo – přiměřená skladba konstrukce podlahy, kvalitní teplovodní systém a odborná instalace s důslednou kontrolou při ukládání a spouštění rozvodu topení.

A můžete se těšit na patnácti- až dvacetiprocentní úsporu tepelné energie a design prostoru podle nejnovějších trendů. Mužete také počítat s tepelnou setrvačností takového vyhřívání. Když se rozběhne a hřeje, tak naakumulované teplo zahřívá ještě dlouho po vypnutí zdroje.

© 2007 www.topenar-brno.prodejce.cz | Rychle - levně - kvalitně. Objednejte si kvalitu a nejlevnější cenu v Brně.